جمعه , مارس 31 2017
آموزش وردپرس
سرخط خبرها
خانه / آشپزی / نگهداری طولانی مدت مواد غذایی به صورت تازه

نگهداری طولانی مدت مواد غذایی به صورت تازه

نکاتی برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی

همانطور که شما هم می دانید هوا دشمن غذا است، بنابراین چگونگی نگهداری مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است. یک ظرف محفوظ از ورود هوا از خشک شدن، نرم شدن، خراب شدن غذا در فریزر (بر اثر ترکیب با اکسیژن یا کم آب شدن) و جذب بوهای بد جلوگیری می کند. با وجودی که همه ی ظروف نگه داری غذا ادعا می کنند غیرقابل نفوذ هستند. اما سال ها تجربه و تست این محصولات به ما نشان می دهد همیشه این امر درست نیست. در اینجا چند نکته مهم درباره این ظروف را برای شما ذکر می کنیم:

موادغذایی

بهترین ظروف برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر کدامند؟ 

بهترین ظروف نگه داری غذا دارای دربی هستند که خوب روی آن فیکس شود و پس از بسته شدن اجازه ورود به هوا ندهد. بر اساس تحقیقات انجام شده، ظروف شیشه ای با درب محکم همیشه بهترین گزینه برای دور نگه داشتن غذا از هوا هستند. این ظروف در شکل و اندازه های مختلفی در دسترس هستند و می توانند در فریزر، فر (بدون در)، مایکروویو و ماشین ظرف شویی به راحتی و بدون خطر استفاده شوند. البته ظروف پلاستیکی که دارای درب محکم هستند نیز خوب کار می کنند. آن ها سبک بوده و در اندازه های متنوعی موجودند، بنابراین برای نگه داری و انبار موادی مانند شکر قهوه ای، میوه ی خشک شده، حبوبات و همچنین باقی مانده ی مواد غذایی و وعده های غذایی بسته بندی شده عالی هستند.

نکات مهم برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی

1. از ظرف های سرامیکی استفاده نکنید. حتی اگر با واشر در آن ها محکم بسته شود، چون دارای منافذ زیادی می باشند نمی توانند مانع ورود هوا شوند.

2. ظرف های مربع یا مستطیل شکل نسبت به ظرف های گرد استفاده ی مؤثرتری از فضا دارند.

3. نگهداری ظرف هایی که هر یک داخل دیگری قرار می گیرد راحت تر است.

4. از ظرف بزرگ تر از اندازه ی مورد نیاز خود استفاده نکنید، به خصوص برای فریز کردن غذا، زیرا هوای داخل ظرف می تواند سبب خراب شدن مواد غذایی گردد.

5. همیشه قبل از قرار دادن ظرف در مایکروویو برای آن یک هواکش بگذارید تا اجازه دهید بخار از آن خارج شود.

منبع:namnak.com

همچنین ببینید

نکاتی برای اسپاگتی یا ماکارونی

نکاتی برای اسپاگتی یا ماکارونی

نکاتی برای اسپاگتی یا ماکارونی نکاتی برای اسپاگتی یا ماکارونی:: ماکارونی یا اسپاگتی از غذاهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 2 =