قالب وردپرس

با توجه به کمر درد چه ورزشی انجام دهیم

کمر درد
کمر درد
کمر درد
به محض اینکه مراحل دردهای کمر به پایان می‌رسد، به بیمارانی که کمرشان آسیب پذیر است توصیه می‌شود که هر چه سریع تر فعالیت‌های روزمره‌ شان و ورزش های کمر درد را از سر بگیرند.

کمر درد

درواقع، برای کمر هیچ چیزی بدتر از بی‌تحرکی نیست. ورزش کمر درد تاثیر به سزایی در بهبود درد دارد به شرط آنکه صحیح انجام گیرد. هر چه کمترتان عضله‌ای تر باشد، خطر ابتلا به کمردرد کمتر خواهد بود! به افرادی که کمرشان حساس و آسیب پذیر است، چه ورزش‌هایی توصیه می‌شود؟عضله‌ای کردن کمر برای کاهش خطر ابتلا به کمردرد ضروری است. با این حال توجه داشته باشید که اگر برخی ورزش‌ها مفیدند، برخی دیگر ممکن است باعث درد و رنج در ناحیۀ کمر بشوند.

برای درمان کمردرد با ورزش لازم نیست تمرینات هوازی شدید انجام دهید یا وزنه‌های سنگین بلند کنید- برای این منظور انجام تمرینات هوازی ملایم و حرکات کششی ساده در ورزش دیسک کمر کفایت می‌کند و می‌تواند در کنترل درد ناشی از بیرون‌زدگی دیسک کمر بسیار موثر باشد.

تمرینات کششی ورزش برای دیسک کمر مانند یوگا و پیلاتس می‌تواند موجب تقویت عضلات کمر و افزایش انعطاف‌پذیری کمر شده و موجب تسکین درد‌های حاد در ناحیه پایین کمر و پاها شود. انجام تمرینات هوازی ملایم مانند راه‌رفتن، دوچرخه‌سواری و شنا‌کردن نیز به تسکین درد کمر کمک می‌کند. با توجه به شرایط و وضعیت شما ممکن است انجام برخی ورزش‌های هوازی از سایر ورزش‌ها برای شما مفید‌تر باشد.

 

در صورت وجود کمردرد، از چه ورزش‌هایی باید اجتناب کرد؟
ورزش‌های خشن که لازمۀ انجام آنها داشتن برخورد خشن و پیچ و تاب در ناحیۀ کمر است و موجب بروز آسیب‌های کوچک می‌شوند، ممنوع اند. همچنین افرادی که کمردرد دارند به شدت از انجام این ورزش‌ها منع می‌شوند:
جودو، کشتی، قایق رانی، کانو کایاک، تمام ورزش‌های راکتی (تنیس، پینگ پنگ، بدمینتون ….)، وزنه برداری و هارتل، ترامپولین و …. .
به افرادی که کمرشان حساس و آسیب پذیر است، چه ورزش‌هایی توصیه می‌شود؟
سه ورزش به شدت توصیه می‌شوند: شنا، پیاده روی و دوچرخه سواری.شنا بهترین ورزش برای کمر درد است. شنا نوعی درمان کامل برای مشکلات کمر است. وقتی که بدن در آب است، در حالت بی‌وزنی است و از یک سری از قید و بندها رها می‌شود. در نتیجه ستون مهره‌‌ها تحت فشار و وزن بدن قرار ندارد… .
پیاده روی نیز یک فعالیت جسمی بسیار مناسب است. بسیار ساده می‌توان پیاده روی کرد؛ چه مسیر کوتاه باشد و چه طولانی، چه سرعت پیاده روی زیاد باشد و چه کم، فایده و تأثیر خود را خواهد داشت. اگر پیاده روی می‌کنید باید تعداد گام‌هایتان را افزایش دهید به جای اینکه اندازۀ گام‌هایتان را بیشتر کنید. در واقع هر چه طول گام بیشتر باشد، میزان پیچ خوردگی در ستون مهره‌ها بیشتر خواهد بود. اگر پیاده به یک گردش طولانی می‌روید، گام‌هایتان باید مرتب باشند. ضمناً کوله پشتی تان هم باید سبک باشد.
چرا نباید بدوید؟

زمانی که می‌دوید، در هر گام ستون مهره‌ها 10 برابر وزن بدن را باید تحمل کند. به علاوه موج‌های سختی در راستای پاهای شما بالا می‌روند. در نتیجه، ستون مهره‌ها در معرض درد قرار خواهد گرفت.
اگر واقعاً اصرار دارید که بدوید، باید احتیاط کنید و کفش‌های مناسبی بپوشید که بتوانند از شدت شوک‌های وارده بر ستون مهره‌ها بکاهند. و در نهایت دوچرخه سواری؛ این فعالیت به شرطی مناسب است که موقعیتی مناسب برای قرارگرفتن بر روی دوچرخه داشته باشید (تناسب بین اندازۀ دوچرخه و ارتفاع بدن) و هیچ مشکل خاصی برای سطح ستون مهره‌‌ها ایجاد نشود. در این موارد حتماً با پزشک تان مشورت کنید، او می‌تواند تمرینات و حرکات مناسبی به شما پیشنهاد کند.
منبع:سیمرغ

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “با توجه به کمر درد چه ورزشی انجام دهیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =

قالب وردپرس