قالب وردپرس

معرفی کتاب اندوه بلژیک

کلاوس
کلاوس
کلاوس

اندوه بلژیک

 هوگو کلاوس

سامگیس زندی

انتشارات آموت

سال نشر :1393

کلاوس

داستان در مورد سال های قبل از شروع جنگ جهانی دوم و زندگی یه پسر بچه از خانواده ای نسبتا ثروت مند در یک مدرسه مذهبی است سپس شروع جنگ خروج پسر از مدرسه مواجه شدن او با زندگی واقعی و رفتار و جهت گیری های مردم بلژیک در این زمان را داریم . جامعه متحد فلاندری های مورد آرزو ، همکاری عده ای با گشتاپوها ، مخالفت عده ای دیگر ، درگیری ها و کارهایی که برای سیر کردن شکم مردم مجبور به انجامش هستند و پس از آن پایان جنگ تفکرات و جهت گیری های بعدی مردم و ….

اندوه بلژیک کتاب کامل حجیم و مفصلی هست که در دنیا بسیار هم مشهور و پرفروشه . آقای کلاوس شاعر ف نویسنده و نقاش بلژیکی این کتاب را بر اساس تجربیات و دیده هاش نوشته .

این قدر از این کتاب تعریف خوندم جدا روم نمی شه بگم خوشم نیومد . یه چیزاییش خیلی خوبه یعنی جدا تکه تکه جنگ را دیده روند اتفاقات رابطه هایی که آسیب می بینه سرنوشت مردم و البته برای خود مردم اروپا و خصوصا بلژیک که شرایط اون موقع را بهتر درک می کنند جذابیت بیشتری داره اما لحنش یک مقداری خشکه جذب نمی کنه و قسمت هایی که اگرم حذف می شد داستان هیچ آسیبی نمی دید زیاد داره که جلو رفتن قصه را سخت می کنه البته باید بگم من اوضاع چندان مناسبی نداشتم و توی یه شرایط پراسترس کاری کتاب را شروع کردم که خوب اینم بی تاثیر نبوده و خوشحال نیستم چنین کتاب مهمی به چنین برهه ای خورد اما راستش توان کنار گذاشتن و تکرار دوباره را هم نداشتم چون هنوزم شرایط تثبیت نشده شاید آینده های دور .

قسمت های زیبایی از کتاب

بیشتر قوانین بر پایه شانس گذاشته شدن حتی کل نظام مملکت .

اگه یه نفر یا حتی یه ملت حاضر باشن زندگی شون را فدای عقیده شون کنن هیچ کس نمی تونه جلوشون را بگیره .

من هرگز نباید این را فراموش کنم شادی چیزیست که واقعا وجود دارد .

منبع:bestbooks.blogfa.com

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “معرفی کتاب اندوه بلژیک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =

قالب وردپرس