قالب وردپرس

آداب سال میلادی در جهان

آداب سال میلادی در جهان
آداب سال میلادی در جهان
آداب سال میلادی در جهان

آداب سال میلادی در جهان

آداب سال میلادی در جهان::

مردم هر کشور در جهان برای جشن گرفتن آغاز سال جدید، رسم و رسوم خاصی دارند و ما در این جا سعی می کنیم تا شما را با بعضی از این رسوم در آستانه سال نو میلادی آشنا کنیم.

آداب سال میلادی در جهان

کره:

به طور سنتی در مراسم تحویل سال نو در کره کودکان برای بزرگترها آرزوی خوشبختی و موفقیت می کنند و اوج احترام خود به بزرگترها را با یک تعظیم نشان می دهند.

در عین حال این اعضای جوان تر خانواده از بزرگترها درخواست می کنند تا برای آن ها داستان تعریف کنند.

 

ژاپن:

 در این کشور در هنگام تحویل سال مردم سعی می کنند بخندند و شاد باشند و توجیح این حرکت این است که سعی می کنند تا نگرانی های سال کهنه را از یاد ببرند و درسال جدید خوش و شاد باشند.

 

برمه:

در این کشور جنوب شرق آسیا مردم با پاشیدن آب به یکدیگر سال جدید را آغاز می کنند و هدفشان از این حرکت آغاز سال جدید با روحی پاک است.

 

انگستان: 

در این کشور رسم بسیار جالبی برای سال جدید وجود دارد.

در نیمه شب سال تحویل مردم به خانه همسایه خود می روند و بسیاری معتقتند که اگر مهمان شما یک مرد قد بلند و خوش قیافه باشد این سال برای شما خوشبختی خواهد آورد. در عین حال افراد سعی می کنند در این اولین ملاقات با خود ذغال و نان ببرند و آن را به عنوان یک هدیه سنتی به همسایه خود تقدیم کنند، معمولا مهمان سکوت را با عبارت:سال نو مبارک می شکند.

 

آلمان:

در این کشور مردم مقداری از غذای شب عید خود را در ظرف های خود نگاه می دارند و معتقد هستند که این عمل باعث می شود تا خیر و برکت در زندگی آنان در سال جدید باقی بماند و سفره آنان همیشه پر از غذا باشد.

 

چین:

درکشور چین مردم درمراسم تحویل سال به تماشای رقص معروف اژدها رفته و همچنین ازمراسم آتش بازی لذت می برند.

در عین حال رسم است که برای آرزوی سالی خوش و خوشانسی در سال جدید سکه هایی را در درون پاکتی سرخ رنگ قرار داده و به هم هدیه می دهند.

همچنین افراد جوان تر به بازدید از بزرگان فامیل خود می روند.

 

هلند:

 در این کشور نیز مردم با جمع کردن درخت های کریسمس آتش بزرگی برپا کرده و به این ترتیب مشکلات و ناراحتی های سال کهنه را از بین برده و به سال جدید خوشامد می گویند.

 

منبع:yjc.ir

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آداب سال میلادی در جهان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =

قالب وردپرس