قالب وردپرس

7 عاملی که ازدواج را به طلاق می‌کشاند

طلاق
طلاق
طلاق

وکلای فعال در امر طلاق شاهد روابطی هستند که به نقطه آخر رسیده است. زوجینی که در بدترین حالت یک رابط به سر می‌برند. به عقیده آن‌ها هفت عامل وجود دارد که زوج‌ها را به دادگاه می‌کشاند.

مشاوران ازدواج به شما خواهند گفت که چطور ازدواج مستحکمی داشته باشید. اگر می‌خواهید بدانید چطور یک ازدواج به سوی نابودی پیش می‌رود نیازی نیست با یک متخصص روانشناسی مشاوره کنید. بلکه می‌بایست پای صحبت حقوق‌دانان بنشینید.

وکلای فعال در امر طلاق شاهد روابطی هستند که به نقطه آخر رسیده است. زوجینی که در بدترین حالت یک رابط به سر می‌برند. و این سؤال به ذهن خطور می‌کند که چطور می‌شود یک رابطه صمیمی و شاد را حفظ نمود؟

طلاق

1 – مرموز هستند. گویی هر دو از مأموران سی آی ای می‌باشند

به گفته مایر، این روزها کناره‌گیری از همسر و اجتناب از یک گفتگوی واقعی خیلی آسان اتفاق می‌افتد. بعد از یک روز طولانی کار و تر و خشک کردن بچه و تحمل ترافیک، گاهی تنها چیزی که می‌خواهید این است صحبت کنید. ثبت پیغام‌های خنده‌دار فیس‌بوک یا تماشای فیلم بسیار لذت‌بخش خواهد بود. این‌طور نیست؟ سناریوی دیگری که شاهد آن هستم: زوج‌هایی است که به جای یک گفتگو رو در رو، همدیگر را در پیام و ایمیل نشانه رفته‌اند. به گفته مایر، نقص در گفتگوی بین همسران بزرگ‌ترین عامل شکست آن‌ها در ازدواجشان است.

موکلی داشتم که شوهرش شغلش را از دست داد و به موکل من وانمود می‌کرد که هنوز سر کار است این وضع ادامه داشت تا اینکه موکل من صورت حسابی را از رستوران محلی دریافت نمود که نشان می‌داد شوهرش روزها اکثر وقتش را در آنجا می‌گذرانده و حال سر اینکه چه کسی مسئول هزینه رستوران است با هم می‌جنگند. به یاد داشته باشید که انرژی که صرف یک گفتگوی صادقانه می‌شود در مقایسه با انرژی که سر طلاق گرفتن هدر می رود ناچیز است.

2 – طوری بر سر مسائلی مانند درپوش خمیردندان و سرویس بهداشتی بحث می‌کنند که گویی اگر برنده این منازعه باشند 10 سال به عمرشان اضافه خواهد شد

به گفته مایر این یک روش مطمئن است که تضمین می‌کند همسر شما خودش را با موضوعی که باعث نگرانی شما شده وفق خواهد داد و آن این‌گونه است که اگر شما هر عمل کوچکی که از همسرتان سر زده را به باد انتقاد بگیرید شما در واقع حس تنفر از همسر را در مواجه با مسائل خیلی بزرگ‌تر در خود می‌پرورانید. از احساسات واقعی خود فرار نکنید، در مورد مسائل مهم با همسر خود همکاری کنید و یاد بگیرید چطور با مسائل کوچک‌تر کنار بیایید.

3 – همیشه تنها منجی خانواده‌اید

به گفته مایر، الگویی که اغلب شاهد هستم این است در ازدواجی که شکل می‌گیرد تنها یکی از زوجین مسئول محقق ساختن امور است. مانند پرداخت صورت حساب و رسیدگی به فرزندان و در واقع بار مسئولیت را از دوش همسر خود برمی‌دارد. لازمه یک ازدواج موفق همکاری متقابل است و همسران می‌بایست مسئول پذیرش نقش‌های خود باشند.

طلاق

4 – شغل خود را بر خانواده مقدم می‌دارید

کار مداوم بدون هیچ سرگرمی و بازی فقط باعث خستگی شما نمی‌شود بلکه خانواده شما را نابود می‌کند. موکلی داشتم که شاکی از این بود همسرش حتی زمانی که بچه‌ها را برای خوابیدن آماده می‌کند هم تلفن و آی پد خود را کنار نمی‌گذارد. شما هیچ‌وقت در حضور مشتری یا رئیستان حواستان به تلفن یا آی پد نیست، درست است؟ پس می‌بایست همین شکل از تعهد را قبال خانواده خود نیز رعایت کنید. شام را در کنار خانواده نیستید و در هیچ یک از فعالیت‌های خانواده وقت نمی‌گذارید و تنها فعالیت شما حول امور مربوط به مراقبت از بچه‌ها و تقسیم دارایی‌هاست.

5 – فرزندان بر همسرتان مقدم هستند

مایر افزود، برای زنان مراقبت از فرزندان و رسیدگی به نیاز آن‌ها نسبت به خود و همسرشان در اولویت است. وقتی وارد دوره‌ای می‌شوید که تمام وقت و عواطف شما برای بچه‌ها صرف می‌گردد، اینجاست که ازدواج شما در معرض ناهنجاری قرار می‌گیرد و بین شما و همسرتان فاصله می‌افتد.

6 – اگر نگذارید ساعاتی را دیگران از فرزندانتان نگهداری کنند، در نهایت مخل روابط باهم بودن شما خواهند بود

اگر هرگز پرستار کودک استخدام نکرده‌اید، هیچ‌گاه این فرصت را نخواهید داشت که با همسر خود زمانی را سپری کنید و اگر پرستاری نمی‌گیرید، با هم به تعطیلات بروید، به فروشگاه‌ها بروید و برای خود خرید کنید، گلف بروید، به علائق دیگر بپردازید. در هر صورت لذتی انفرادی را تجربه خواهید کرد. شما با این کار خود و هر آنچه که به خاطرش ازدواج‌کرده‌اید را از دست می‌دهید.

7- به یاد داشته باشید که گیاه همیشه سبز نیست حتی اگر این‌گونه تصور کنید

گیاه در جایی سبزتر خواهد شد که آن را آبیاری نمایید. قبل ترک همسرتان سری به باغ زندگی‌تان بزنید. کارهایی است که می‌توانید برای حل مشکلات و حفظ ازدواجتان انجام دهید. مانند ملاقات با یک مشاور. همه چیز خوب پیش می‌رود اگر به این موارد ایمان داشته باشید در غیر صورت تأییدی بر جدایی شماست.

منبع : yjc.ir

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “7 عاملی که ازدواج را به طلاق می‌کشاند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =

قالب وردپرس