قالب وردپرس

حریم خصوصی در مراسم عروسی

حریم خصوصی در مراسم عروسی
حریم خصوصی در مراسم عروسی
حریم خصوصی در مراسم عروسی

حریم خصوصی در مراسم عروسی

حریم خصوصی در مراسم عروسی::

دلایلی باعث می شوند فرد یا افرادی وارد حریم خصوصی عروس و داماد بشوند

اگر در مراسم های عروسی که شرکت می کنید کمی دقت کرده باشید متوجه موقعیت هایی شده اید که در آنها بعضی از آدم های بی ملاحظه بی محابا وارد حریم خصوصی عروس و داماد می شوند.

البته مافکر می کنیم که رفتاراین گروه ناشی ازکمبود آگاهی آنها نسبت به این مسئله است.

شایدمثال زدن چندنمونه ازاین مواردبتواند ذهن این افرادرا نسبت به اهمیت احترام گذاشتن به حریم خصوصی عروس وداماد روشنتر کند.

حریم خصوصی در مراسم عروسی

حریم خصوصی در مراسم عروسی

چرا بعضی ها حریم خصوصی عروس و داماد را نقض می کنند؟

کسانی که درطی مراسم عروسی به نوعی قدم به حریم خصوصی عروس وداماد می گذارند اغلب ازسرسوءنیت این کاررانمی کنند.

دلایلی که باعث می شوندفردیاافرادی واردحریم خصوصی عروس وداماد بشوندمختلف هستندکه ماچند موردرایجتر آن رانام می بریم:

1. «عروسیه دیگه!».

این جمله دو کلمه ای معمولاً از زبان خیلی از کسانی که به حریم خصوصی عروس و دامادورود پیدا می کنند شنیده می شود. مراسم عروسی یک جشن خودمانی و غیر رسمی محسوب می شود که در آن هم میزبان که عروس و داماد هستند و هم میهمانان نسبت به همدیگر احساس راحتی و اعتماد می کنند. یکی از دلایلی هم که باعث می شود بعضی ها به لزوم احترام به حریم خصوصی عروس و داماد توجه کافی نکنند برداشت نادرست از همین مسئله است.

2. نشانه ای مبنی بر توجه.

بعضی دیگر از ناقضین حریم خصوصی عروس و داماد، این رفتارشان را دلیلی بر تفقد و توجه نسبت به زوج جوان می دانند که اگر آن را انجام ندهند احساس می کنند که به اندازه کافی توجهشان را به آنها ابراز نکرده اند.

3. رسم و رسوم.

بعضی از رسم ها که درست هم نیستند از پدر و مادرهای ما به ارث رسیده اند. متأسفانه ما درموردعروسودامادهم از این  قبیل رسوم کم نداریم!

حریم خصوصی در مراسم عروسی

حریم خصوصی در مراسم عروسی

چند مورد از نقض شدن حریم خصوصی عروس و داماد

پاگذاشتن به حریم خصوصی عروس و دامادمعمولاً در لفافه دلایلی که خدمتتان عرض شدصورت می گیرد.

از این رو مصادیق آن هم به همین اندازه ظریف هستند.چند مثال بارزتر آن شامل موارد زیرهستند:

1. کارگردان شدن ما.

با دردسترس قرار گرفتن گوشی های تلفن همراه،معضلی هم وارد عروسی های ما شد.

حالا تقریباً مراسم ازدواجی نیست که نبینیم چند نفری، کوچک یا بزرگ هم ندارد، گوشی به دست دارند از عروس وداماد فیلم می گیرند آن هم بدون اینکه قبلاً نظر آنها را پرسیده باشند و یا اجازه گرفته باشند.

احتمالاً اینها همان کسانی هستندکه اگراز این رفتارشان انتقادکنید بی معطلی می گویند که«خب عروسیه دیگه».

2. کنجکاوی درباره شب زفاف.

یکی از رسوم غلط درباره عروسی ها که قبلاً به آن اشاره کردیم، نظارت دیگران برشب زفاف عروس و داماد است.

قدیم تر ها رسم بود که یکی دو نفر از طایفه عروس و داماد تا صبح پشت در اتاق آنها می ماندند تا خبر زن و شوهر شدن آنها را رسماً تأیید و به دیگران اعلام کنند. متأسفانه این طرز تفکر با اندک تغییراتی هنوز هم در بین اکثر خانواده ها رایج است و عمه و خاله و زن دایی و زن عمو و غیره و ذلک اگر هم رویشان نشود که در این مورد از خود عروس خانم چیزی بپرسند حتماً خود را موظف می دانند که صبح علی الطلوع با مادر و خواهر او تماس بگیرند و از کم و کیف ماجرا باخبر شوند. اینها همان گروهی هستند که اگر ازشان بپرسید دلیل کارتان چیست می گویند «خب عمه شم (یا هر نسبت دیگری) و دلم نمی خواهد که فکر کنند آدم بی توجهی هستم».

بعضی دیگر از ناقضین حریم خصوصی عروس و داماد، این رفتارشان را دلیلی بر تفقد و توجه نسبت به زوج جوان می دانند که اگر آن را انجام ندهند احساس می کنند که به اندازه کافی توجهشان را به آنها ابراز نکرده اند.

3. کنجکاوی در جهیزیه.

این که چند نفری از فامیل آن هم نه به شکلی که برای همسایه ها مزاحمت ایجاد کند، بلکه به صورتی موقرانه عروس و داماد را تا خانه بختشان همراهی کنند چیز بدی نیست و ربطی هم به نقض حریم خصوصی آنها ندارد. مشکل از جایی شروع می شود که اقوام و آشنایان به بهانه همراهی، وارد خانه زوج جوان می شوند و کنجکاوی هایی را در مورد اسباب و اثاثیه زندگی آنها به خرج می دهند. برای مثال زیاد می بینیم کسانی را که بدون اینکه اجازه بگیرند حتی درِ یخچال و کشوهای فریزر آنها را هم باز می کنند و در کابینت و کمد تعداد سرویس های بشقاب و قاشق آنها را می شمرند. بهانه آنها هم سه کلمه است«خب رسمه دیگه».

احترام را جایگزین نقض کردن کنیم

عروسی، درست است که عروسی است اما نباید اجازه بدهیم که این مسئله باعث بشود ما حریم خصوصی میزبان را زیر پا بگذاریم. بعضی از عروس و دامادها در کارت دعوتشان خیلی مؤدبانه درخواست می کنند که در طی مراسم از آنها فیلم و عکس گرفته نشود. اگر هم چنین درخواستی در کار نبود ما باید قبل از این که فیلم یا عکس بگیریم از عروس و داماد کسب اجازه کنیم. در مورد شب زفاف هم دیگر وقتش رسیده است که این رسوم نخ نما شده را کنار بگذاریم و اگر واقعاً به عروس و داماد توجه داریم و البته با آنها نسبت نزدیکی هم داریم بهتر است از دوران عقد آنها را به یک کلینیک خوب و معتبر که توضیحات و آموزش های لازم را می دهد ارجاع بدهیم.

و مطلب آخراین که اگر برای ورود به خانه عروس و داماددعوت می شویم فقط یک مهمان باشیم.

حریم خصوصی در مراسم عروسی

منبع:akairan.com

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “حریم خصوصی در مراسم عروسی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − دو =

قالب وردپرس